Aj tento rok sa krásne „štvorcové“ námestie v Žiline na jeden deň vrátilo späť do stredoveku a my sme opäť boli pri tom.

Naša spoločná jednotka sa rozrástla o pár nových členov z radov Popradčanov. Mali sme tak možnosť v priestoroch renesančného námestia vyskúšať všetky novoty, na ktoré sme prišli spoločnými silami na manévroch vo Svinici. Zocvičovanie členov roty mestskej hotovosti pritiahlo pozornosť malých aj veľkých. Netradične sme sa im predviedli na pilinami posypanom priestore. Samozrejme sa pobyt v metropole severu nezaobišiel bez dlhého ničnerobenia, počas ktorého sme stihli nafotiť manuál k našej spoločnej jednotke, okúpať sa vo fontáne či zahrať si beach volejbal na pilinách. Tento rok silákov vystriedala súťaž masiek a rytiersky turnaj na koňoch. Záver dňa priniesol tradične bitku, kde sa naša spoločná jednotka konečne mohla predstaviť vo svojej plnej kráse. Vypustili na nás zvyšok účinkujúcich, ktorí nech sa akokoľvek snažili, nevedeli preraziť cez obranné postavenie. Napokon sme zvíťazili a mohli si „vychutnať“ stredovekú tortúru a ohňovú šou.
Mohli sme sa teda tešiť z pekného dňa, kedy čuduj sa svete nepršalo (ak nerátam odchod košickej frakcie v skorých ranných hodinách). Jednotka sa ukázala vo svojej kráse aj keď to chce ešte veľmi veľa driny a cvičenia. Ďakujeme všetkým zúčastneným v jednotke za pevné nervy a ochotu znášať veliteľove sekírovanie.

Foto: Danica Mlynáriková, Barbora Šullová, Juraj Gembický ml.,

Komentovať