Po mesačnej prestávke sme sa opäť objavili v Mestskom parku, a to, čo ste mali možnosť zhliadnuť, ste od nás už určite dlho nevideli.

Ak sa pýtate čo, je nám ľúto, že ste si toto predstavenie nechali ujsť, no my si nenecháme ujsť príležitosť zreprodukovať Vám jeho obsah aspoň teraz.  Augustové predstavenie Košického historického leta s názvom Rytier bez cti, bolo špecifické hneď niekoľkými  spôsobmi. Prvým, ktorý musíme rozobrať je počasie. Ak si myslíte, že sme strávili ďalší deň sledovaním zamračenej oblohy a skrývaním sa pred kvapkami, mýlite sa. Slniečko svietilo počas celého dňa, ale šetrilo nás, a tak vytvorilo ideálne podmienky pre večerné vystúpenie. Druhou okolnosťou je množstvo divákov. Ich rady v sobotný podvečer rozšírila aj početná skupinka histórie chtivých návštevníkov tiež známej akcie – Potulky mestom Košice, a teda vytvorili peknú kulisu, ktorá nás výdatným potleskom podporovala. Tretím špecifikom bola samotná hlavná scéna – divadelné predstavenie s názvom Rytier bez cti. Ak Vám tento názov príde povedomý, máte pravdu. Toto vystúpenie mali diváci možnosť pred niekoľkými rokmi zhliadnuť v premiére a keďže tohtoročná sezóna je charakteristická oprašovaním našich starších kusov, vybrali sme ju z kartotéky opäť. Aby sme však boli inovatívni, nielenže scenár bol mierne prerobený, ale najväčší rozdiel bolo badať v osadenstve scény, kde poľských kozákov nahradili naši noví uhorskí hajdúsi. A čo bolo na tomto predstavení také výnimočné? No určite to, že sme sa pokúsili opäť predviesť aj naše dramatické schopnosti, nakoľko scenár bol na naše pomery nezvyčajne vážny, no snáď o to zaujímavejší. A aby sme nezostali nič dlžný ani našim arkebúzam a akcie chtivým divákom, záver okorenila prestrelka vojakov a zbojníkov. Kútiky ústa ale predsa, ešte pred začiatkom hlavnej scény, zdvíhala scénka našich „mladých“ o šikovnosti zlodejíčkov a hlúposti ich obetí.

A to je v skratke asi tak všetko.  Toto príjemné predposledné vystúpenie máme už za sebou, ale nezúfajte. Naposledy si nás môžete pozrieť na začiatku jesene už tradične, v predstavení s názvom Ohňom a mečom.

Foto: Peter Horváth, Vladimír „Nino“ Mulík , Juraj Gembický ml.,

2 komentáre ku “Rytier bez cti”

  1. Johnny Walker

    Fajne to bolo. Chválim.

    P.S.: Aj tú strašnú príšeru ste mohli pridať do fotiek. :).

  2. Roman Veselý

    aku mas na mysli ? :)

Komentovať