Via Cassa, WAD, Colorado, Pony Express, S.A.M.O.V. v spolupráci s Mestom Košice pripravili tradičné podujatie, ktoré zahŕňa prevoz väzňa do Alpinka City, pokus o jeho záchranu, prepad cestujúcich vo vláčiku Katka a veľku westernovú prestrelku na záver…

1.mája opäť na Čermeli zapískala lokomotíva Katka a z jej komína sa začali valiť kúdele dymu.

Aj tohtoročné otvorenie sezóny detskej železnice však sprevádzali aj dramatické udalosti.

Šerif so svojimi mužmi prevážali zo stanice Štart do Alpinka City známeho a obávaného zločinca Pedra Garciu Lopeza Ramireza z Mexika. Jeho verná zločinecká banda sa ho však úspešne pokúsila oslobodiť. Zbabelý šerif ušiel a Pedro, hneď ako sa posilnil teqilou a bozkami svojich slečien, zavelil prepadnúť vlak! A tak musel každý niečim prispieť do klobúka, inak by zle dopadol. Veselé počítanie úlovku zrazu prerušila nečakaná zastávka vlaku pri lúke. Tam už na Pedra a jeho kumpánov čakal nový odvážny a spravodlivý šerif s družinou, ktorý po ťažkej prestrelke napokon zločincov pochytal a dal odniesť do žalára.

Banditi to však nevzdali a opäť sa pokúšali Pedra oslobodiť a vláčik prepadnúť. Ale to už bola iná jazda, iný príbeh…a koniec? Možno podobný, ako bude o rok. Tak sa neváhajte prísť pozrieť. Tešiť sa na Vás budú Via Cassa, W.A.D, Colorado, Pony Express, S.A.M.O.V. a Siví vlci.

Lucia Kernová

Komentovať