Posledné vystúpenie Spoločnosti Via Cassa bolo premiérové. Skutočne, scenár O putujúcom Jankovi dovtedy nebol nikde hraný, rovnako ako ani krátka sprievodná scénka Praví chlapi. A pretože zvyšok KHL bol takmer celý zložený z repríz, na Putujúcom Jankovi sme si dali záležať.

Rozprávkovo ladený večer začali ako vždy naši mladí, so scénkou Praví chlapi zožali naozaj pekný potlesk od divákov, ktorí sa nenechali odradiť mrakmi a predsa prišli. Mraky a dážď nás totiž ani tentoraz neobišli. Našťastie sa počasie umúdrilo a diváci sa vyrojili v celých húfoch. No, v húfoch asi nie, ale prišlo ich aj tak dosť. Praví chlapi teda šťastne skončili, dobro vyhralo nad zlom a Hlúpy Jano z tohto príbehu sa stal mužom, ako dúfal. Program však nezadržateľne pokračoval vpred. Divákom sa predstavil ďalší Janko, tentoraz nie hlúpy, naopak šikovný a veľmi odvážny. Putoval krajinou, aby našiel princeznú zo svojho sna. Toto jeho dobrodružstvo bolo nebezpečné, plné prekážok, obrov a kúziel, ale ako to už v rozprávkach chodí, získal to, čo hľadal. Vystúpenie bolo veselé okrem iného aj vďaka tomu, že náš nešikovný „obor“ spadol zo stoličky, čím spôsobil chvíľkový kolaps na scéne, kedy sme sa svorne s divákmi zvíjali v záchvatoch smiechu.
S KHL sme sa rozlúčili tradične – výstrelom z nášho malého dela Bertičky, ktorá hlasne ukončila našu sezónu. Ale len naoko, čert totiž nikdy nespí a tak aj my usilovne pracujeme mimo oficiálnej sezóny, aby sme našim verným priaznivcom robili radosť aj v ďalších sezónach.

Foto: Barbora Šutáková, Juraj Gembický ml.

Komentovať