Ako to už býva zvykom, Spoločnosť Via Cassa Vám aj tohtoročné leto spríjemní smiechom, divadlom, šermom (či poškodí sluch kanonádou) prostredníctvom svojho programu s názvom KHL (Košické historické leto). A tak, v sobotu 13. júna, ste si mohli na vlastné oči prísť pozrieť prvé predstavenie v rámci KHL 2009 s názvom, O hrdinskom pluku košickom.

Vystúpenie naštartovali, ako sa sluší a patrí, naše „šteniatka“ (najmladší členovia z minuloročného draftu) a ich rodičia, stojaci v hľadisku, mohli byť na nich právom pyšní. Nečudo, veď sa zodpovedne pripravovali a svoje Dvorenie zvládli na výbornú.

Ďalej nasledoval hlavný program večera a síce scénkou Verbovačka, v podaní „bratovražedných dvojčiat“(ako ich kedysi niekto nazval) s plynulým prechodom k úsmevnému pohľadu na nábor, výcvik a život vojaka v tridsaťročnej vojne. Prvá ostrá bitka na seba nenechala dlho čakať, ale ako to už v živote a obzvlášť vo vojne býva, naša „elitná“ jednotka podľahla mnohonásobnej presile (ehm…jednému kanónu, aj to vlastnému). Krásny podvečer a celé predstavenie ukončili Zálety, v ktorých manželky pripravili svojím mužom, vracajúcim sa z vojny, vcelku nepríjemné prekvapenie. Darmo sa tí jedovali, ženská prefíkanosť aj tu predčila ich svaly.

Počasie nám na rozdiel od minulého roku prialo, reakcie verných divákov nás opäť potešili. Úprimne povedané, trošku nás sklamal ich počet, pretože od presunu z Aničky bližšie k centru mesta sme si sľubovali trošku viac. To nás ale neodradí od ďalšej práce a radi privítame nové tváre v publiku (a ešte radšej tie staré) na našom ďalšom predstavení s názvom Dohoda so Smrťou, ktoré sa uskutoční 18. júla roku Pána 2009. Je to repríza najúspešnejšieho vystúpenia predchádzajúcej sezóny, tak si to rozhodne nenechajte újsť. Veď možnosť pozrieť sa Smrti priamo do očí, bez obáv o vlastný život, sa nenaskytá každý deň.

Foto: Barbora Šutáková, Zuzana Ruščaková

2 komentáre ku “O hrdinskom pluku košickom”

  1. ShadowSong

    Tak ti Japonci nemaju chybu… :D

  2. cRAZ

    pekny clanok ;)

Komentovať