Tak a máme za sebou ďalšie vystúpenie v rámci letnej sezóny. A aké bolo? Skvelé! Slnko pálilo, davy fanúšikov sledovali so zatajeným dychom súboje na život a na smrť… No, zase preháňam. Takže, tentoraz pravdu.

Spoločnosť Via Cassa má nadšeného fanúšika a tým je vodou nasiaknutý sivý mrak. Ten nesmie chýbať na žiadnom našom podujatí a nezmeškal ani tentoraz. Dostavil sa už na ranné nácviky, aby mu nič neušlo. Celé doobedie nás statočne zalieval vodou, aby sme sa hádam neprehriali. A doprial nám skutočne výdatnú záplavu, stan premokol, prilby zhrdzaveli a topánky sa zmenili na špongiu. Ale myslíte si, že nás to odrazilo? Ani náhodou! A keď sa napokon ukázalo aj niekoľko skalných divákov, neodolali sme a začali predstavenie.

Celý podvečer sme začali malou divadelnou scénkou O zlatej rybke a diváci si tak mohli vychutnať trošku netradičnú verziu rozprávky v našom podaní. Nasledovala hlavná scénka toho dňa a to Do zbrane mešťania. Bola to síce repríza z minulého roku, ale ako to už u nás chodí… Žiadna scénka nie je navlas rovnaká.

Záver celého predstavenia sa už tradične niesol v znamení nápadov „za 5 minút dvanásť“, čo znamená, že sme na nich prišli v priebehu dňa, prípadne naozaj pár minút pred vystúpením. A zmoknutí diváci si tak mohli vychutnať stručnú, vtipne podanú, prednášku o vojenstve v stredoveku a hlavne – a na to sme skutočne hrdí – improvizovaný koncert na improvizované nástroje v podaní improvizovaného orchestra, zloženého z členov Via Cassy.

A zhrnutie na záver? Vynechajte dážď, pridajte desiatky divákov a bude to dokonalé…

Foto: Barbora Šullová,  Juraj Gembický ml., Marcel Pajtáš

Jeden komentár ku “Do zbrane, mešťania! – 15. storočie”

Komentovať