Sme divní, o tom netreba diskutovať. Ako inak by sme prišli na nápad zorganizovať divadelný workshop práve počas vianočných sviatkov? V každom prípade, ten nápad sme dostali, náhle a spontánne a od slova k skutku už nebolo ďaleko.

A tak sme sa s nabalenými rezňami, zemiakovým šalátom a klobásami od mamičky stretli v 2. sviatok vianočný ráno v ateliéri nášho finančníka, aby sme pod vedením Daniela „Dandyho“ Pikalíka skúsili objaviť to, čo v nás až dodnes bolo ukryté. A verte, že to bolo ukryté skutočne hlboko…

Úlohou toho súčasného workshopu bolo objaviť v sebe schopnosť divadelného prejavu telom, schopnosť improvizovanej spolupráce, ale najmä schopnosť rozosmiať diváka tým, čo je pre každého zo zúčastnených charakteristické – áno, zabŕdli sme do klauniády. A ak sa niekomu zdá práca klauna jednoduchá, pozveme ho niekedy na podobné „školenie“, aké absolvovalo niekoľko našich členov, ktorým rodiny nedokázali 12-hodinovú „nalievareň“ zatrhnúť. Pretože ak sme sa niečo naučili, tak to, že hranica medzi vtipným a trápnym je veľmi, ale skutočne veľmi ťažká. Ale ak si nasadíte červený nos, máte plné právo svoju trápnosť dohnať až do takého extrému, že nakoniec začne byť vtipná. A ešte vám za to bude odmenou úprimný (občas však i ľútostivý) smiech.

A aký bol výsledok?

No, našli sme medzi nami klaunov smutných, bojazlivých, drzých, ale i nevrlých a nepríjemných, miestami hysterických, skrátka, každý z našich klaunov mal v sebe kus z nás. Objavili sme tú spomínanú hranicu, naučili sme sa spolupracovať navzájom len na základe charakteru našej postavy, vymysleli pár celkom zaujímavých etúd a mnoho ďalšieho. Ale čo je najdôležitejšie, dobre sme sa počas Vianoc zabavili. No a tiež sme sa naučili ukrývať za magický červený nos…;o)

Jeden komentár ku “Divadelný mikroworkshop”

  1. Ako bolo na šerminári • Spoločnosť Via Cassa - šermiarske a divadelné vystúpenia, historický šerm a divadlo

    […] oficiálny šerminár Divadelný mikroworkshop Kráľ bláznov Trhy tradičných remesiel v […]

Komentovať