Niekoľko skupín zo Slovenska a Česka sa zišlo v auguste vo Vavrišove aby priblížili divákom, ako mohla vyzerať jedna menšia bitka, kde sa stretli cisárske a kurucké vojská. My sme predstavili našu jednotku uhorských hajdukov.

Akcia organizovaná našími priateľmi z Hornoliptovského kuruckého regimentu predstavovala bitku medzi labancami a kurucmi, ktorá sa odohrala na tomto mieste pod Tatrami pred tristo rokmi. Labanci ukrytí za šiancom odolávali útokom kurucov z dvoch strán a príležitostne aj sami podnikali útočné výpady. Nakoniec sa kuruci stiahli.

Tomuto veľmi príjemnému podujatiu vyšlo aj krásne počasie, a preto o divákov nebola núdza. Nechýbali ani rôzne vystúpenia a stánky.

Tešíme sa na Liptov aj budúci rok. Teraz nech prehovorí fotodokumentácia.

Foto: Jozef Veselý, Juraj Gembický, Vladislav Stock,

4 komentáre ku “Bitka pri Vavrišove”

 1. Adam Doležal

  V mene svojom a určite aj v mene ostatných členov HKR sa chcem poďakovať za učasť na Bitke pi Vavrišove a hlavne chcem poďakovať za prijatie na „hosťovanie“ vo vašej jednotke, počas rekonštrukcie. Teším sa na ďalšie spoločné stretnutie.
  VIVAT

 2. Stanko

  Radi sme ťa mali v jednotke a určite radi prídeme znova a opäť raz. My zase ďakujeme za pekný víkend, koláče, zábavu, hudbu, (osy ehm ) a jednoducho za všetko…

 3. Burky

  aj stanko….veru dobre hovoris

 4. Peter Styk

  Tak to bola rozhodne skvela akcia a za vitazov bielom uz mozem tera prislubit ucast na buci rok…a hadam najdeme aj viac miesta posediet spolocne pri ohnicku.
  Regiment Alt Starhemberg 1704

Komentovať