Bitka na Bielej Hore už tradične patrí medzi naše obľúbené akcie. Udalosť, ktorá v roku 1620 poznačila osud celej vtedajšej Európy sme si spolu s ostatnými účastníkmi a divákmi pripomenuli 17-18. Septembra.

Tentokrát sme sa postavili na opačnú stranu bojiska ako po iné roky. Spolu s Mortaigne regimentom sme totiž tento rok bojovali pod zástavami cisárskych, čiže sme hájili farby katolíkov, ktorí krvavo potlačili povstanie českých stavov. Naša veľká tercia sa zúčastnila tvrdých bojov a keďže scenár nám prial, hrdinsky sme zvíťazili. Nebolo to jednoduché, lebo proti nám stáli naozaj drsní protivníci, ktorí si prišli zabojovať až z Nemecka. Nakoniec sme ich ale zdolali a pripísali sme si konečne aj bielohorské víťazstvo.

Okrem samotnej bitky sme si podopĺňali aj medzery vo výstroji, či v barovej skrinke, keďže na dobových trhov bolo dostupné všetko – od zbraní a zbrojí až po medovinu. Pobyt v Prahe sme si spestrili výletmi do centra či na hrad a tak sme si užili jednu z posledných akcií tejto sezóny. Viac hádam napovie fotodokumentácia, ktorú sme pre vás spáchali.

Foto: Barbora Šullová, Ivana Žofčíková, Kubo Rajnec

Komentovať